KOMBİNASYONLAR
KAMPANYALAR

Amino Asit ve BCAA

İndirimli
%22 İndirim
Mysupplement Bcaa Powder

Mysupplement Bcaa Powder Aromasız 250g

329,00 TL 256,62 TL

DETAYLI İNCELE
İndirimli
%22 İndirim
Mysupplement Glutamine Powder

Mysupplement Glutamine Powder Aromasız 250g

350,00 TL 273,00 TL

DETAYLI İNCELE
İndirimli
%22 İndirim
Mysupplement Bcaa Powder

Mysupplement Bcaa Powder Elma 320g

479,00 TL 373,62 TL

DETAYLI İNCELE
İndirimli
%22 İndirim
Mysupplement Bcaa Powder

Mysupplement Bcaa Powder Karpuz 320g

479,00 TL 373,62 TL

DETAYLI İNCELE
İndirimli
%22 İndirim
Mysupplement Doypack Glutamine Powder

Mysupplement Doypack Glutamine Powder Aromasız 506g

490,00 TL 382,20 TL

DETAYLI İNCELE
İndirimli
%22 İndirim
Mysupplement Doypack Bcaa + Glutamine

Mysupplement Doypack Bcaa + Glutamine Karpuz 540g

590,00 TL 460,20 TL

DETAYLI İNCELE
İndirimli
%22 İndirim
Mysupplement Bcaa Powder

Mysupplement Bcaa Powder Elma 560g

629,00 TL 490,62 TL

DETAYLI İNCELE
İndirimli
%22 İndirim
Mysupplement Bcaa Powder

Mysupplement Bcaa Powder Karpuz 560g

629,00 TL 490,62 TL

DETAYLI İNCELE
İndirimli
%22 İndirim
Mysupplement Doypack BCAA Powder

Mysupplement Doypack BCAA Powder Karpuz 560g

629,00 TL 490,62 TL

DETAYLI İNCELE
İndirimli
%25 İndirim
Power & Recovery Paketi
İndirimli
%22 İndirim
Mysupplement Bcaa + Glutamine
İndirimli
%22 İndirim
Mysupplement Bcaa + Creatine

Amino Asit ve BCAA Hakkında

Özellikle sporcular için oldukça önemli olan BCAA amino asitler, vücutta üretilmeyen ve ancak besin değeri zengin olan gıdalar aracılığıyla elde edilebilen özel yapılar olarak bilinmektedir.

Her sporcu için kritik öneme sahip olan BCAA amino asitleri, kasların yapı taşı olarak da bilinmektedir. Vücut geliştirme ile ilgilenen kişilerin sıkça kullandığı bu amino asitler, kas gelişimi için kritik öneme sahiptir.

BCAA Hakkında

BCAA, lösin, valin ve izolösin adı verilen üç farklı amino asit tarafından oluşturulan amino asit grubuna verilen kısa isimdir. Zincir formunda olan bu amino asitler, vücutta üretilememekte ve yalnızca dışarıdan alınabilmektedir.

BCAA supplementler, sadece amino asit değil aynı zamanda farklı takviyelerle de sporculara destek sağlamaktadır. Glutamin gibi ek katkılarla birlikte çeşitli vitamin ve mineralleri de içeren en iyi BCAA takviyeleri pek çok sporcunun vazgeçilmezleri arasında gösterilmektedir.

Aminoasit Hakkında

Kimi amino asitler vücutta sentezlenebilirken bazılarının dışarıdan besin yoluyla alınması gerekmektedir. BCAA gibi kaslarda depolanan amino asitlerin sadece besinler ve supplementler ile alınabildiği bilinmektedir.

Amino asitlerin vücutta farklı etkilere sahip olan çeşitli türleri bulunmaktadır.

BCAA

Sporcular tarafından kullanılan amino asitler arasında en sık tercih edileni olan BCAA, vücutta sentezlenemeyen lösin, izolösin ve valin den oluşmaktadır. Mysupplement BCAA takviyeleri, 2:1:1 oran ile tüm bu amino asitlerin verimli şekilde vücut tarafından alınmasını sağlamaktadır.

Yoğun şekilde yapılan antrenman sonrasında kullanılması tavsiye edilen bu amino asitler, kas gelişiminde etkili rol oynamaktadır.

Glutamin

Kas yapısında en çok bulunan amino asit olarak görülen glutamin, yine aynı şekilde çok sayıda besin içinde az miktarda yer almaktadır. Kasların antrenman sırasında ve antrenman sonrasında glutamin kullanarak onarıldığı bilinmektedir. Bu nedenle, özellikle kas gelişimini desteklemek isteyen sporcular glutamin içeren amino asit takviyeleri kullanmaktadır.

Arjinin

Arjinin, yine proteinlerin yapı taşlarından biri olan temel amino asitlerden biri olarak gösterilmektedir. Nitrik oksit gazının öncüsü olarak bilinen bu amino asitin tamamı vücut tarafından üretilmemektedir.

Arjinin, özellikle kırmızı ve beyaz et, balık, yumurta ve süt gibi hayvansal ürünlerden elde edilmektedir. Özellikle diyetlerinde bu gıdalara yüksek oranda yer vermeyen sporcular arjinin takviyelerini tercih etmektedir.

AOL

AOL amino asit takviyeleri, Arjinin, Ornitin ve Lisin adı verilen üç amino asiti bir arada içeren supplementtir. Profesyonel sporcular tarafından tercih edilen bu amino asit takviyesi, özellikle ağır spor yapılan günlerden sonra toparlanma sürecini hızlandırması sebebiyle kullanılmaktadır.

Kompleks Amino Asitler

Kompleks amino asitler, birden fazla amino asit takviyesini bir arada içeren supplementlere verilen genel isimdir. Vücutta ihtiyaç duyulan çok çeşitli amino asitleri tek seferde alarak zamandan kazanmak isteyen sporcular tarafından tercih edilmektedir.

Kompleks amino asit supplementleri içinde zaman zaman vitamin, mineral ve benzeri ek ilavelere rastlamak da mümkündür.

Amino Asit ve BCAA Hangi Formlarda Bulunur?

Kullanım kolaylığı sağlayan pek çok farklı formda bulunmaktadır.

 • Toz çeşitleri: Toz formdaki amino asitler en çok tercih edilen ve yaygın BCAA çeşitleri arasında gösteriliyor. Su ile karıştırılarak tüketilen Mysupplement çeşitleri, farklı aroma seçenekleri sayesinde rahat bir içim sağlıyor.
 • Sıvı amino çeşitleri: İçime hazır sıvı formda bulunan bu BCAA ve amino asit takviyeleri, vücutta daha hızlı sindirildiği için profesyonel sporcular tarafından tercih ediliyor.
 • Tablet çeşitleri: Kapsül BCAA ve amino asit takviyeleri de sıkça tercih edilen formlar arasında gösterilmektedir. Özellikle daha pratik bir kullanım sunması nedeniyle bu ürünlerin pek çok sporcu tarafından tercih edildiği biliniyor.

BCAA, vücut için en faydalı supplementlerden biri olarak gösterilmektedir. Özellikle ağır spor yapan ve vücut geliştirme ile ilgilenen sporcular için vazgeçilmez bir takviye olan bu ürünler, kasların temellerini oluşturan amino asitleri sağlamaktadır.

BCAA ve Amino Asit Fiyatları

Fiyatı etkileyen en önemli faktör ürünün içeriğidir. BCAA oranı yüksek olan, dengeli formüle sahip ürünlerin spor performansına çok daha olumlu katkısı olduğu belirtilmektedir.

Buna ek olarak, fiyatlar ürünün servis sayısına, miktarına, aromasına ve diğer faktörlere bağlı olarak değiştiği de görülebilmektedir.

Mysupplement, yüksek kaliteli formülü ve dünya standartlarında üretilen ürünleri ile sporcuların ihtiyaç duyduğu yüksek performansı en iyi fiyatlar ile sağlamaya devam ediyor. Farklı gramaj ve aromalarda bulabileceğiniz seçenekleri ile bütçenizi yıpratmadan kas gelişiminize katkı sağlayabilirsiniz.

BCAA ve Amino Asit Nasıl Kullanılır?

BCAA kullanımı, sporcunun antrenman programına ve yoğunluğuna göre değişkenlik göstermektedir. Genellikle günlük olarak bir ve üç servis arasında değişen miktarlarda kullanılmaktadır.

Ne kadar amino asit kullanacağınızı programınıza ve tercih ettiğiniz ürünün önerilen servis miktarına göre belirleyebilirsiniz. Yine aynı şekilde, farklı amino asit formları arasında kullanım şekillerinde değişkenlik görülebilmektedir.

BCAA ve Amino Asitler Kilo Aldırır Mı?

BCAA ve amino asit supplementleri, genellikle düşük kalorili şekilde üretilmektedir. Çoğu zaman eser miktarda yağ ve karbonhidrat içeren formülleri doğrudan herhangi bir kilo alımına neden olmamaktadır.

Bununla birlikte, yapılan son araştırmalarda elde edilen verilere göre, protein ağırlıklı bir diyet veya protein tozları ile birlikte tüketilen BCAA supplementlerinin metabolizmayı hızlandırdığı, bu sayede kasların korunmasını sağlarken kilo vermeye yardımcı olduğu belirtilmektedir. Kilo alımı için mass gainer gibi doğrudan kalori alımı için formülize edilen ürünlerin kullanımı tavsiye edilmektedir.

BCAA ve Amino Asit Zararlı

Profesyonel sporcular da dahil olmak üzere, kas gelişimini desteklemek isteyen pek çok kişinin bu ürünlerden yardım aldığı bilinmektedir.

Ancak, her supplementte olduğu gibi BCAA ve amino asitler konusunda da mutlaka ölçülü ve dengeli olunmalıdır. Ürün üzerinde gösterilen günlük tüketim miktarlarını aşmadan, sağlıklı ve dengeli bir şekilde BCAA kullanarak kas gelişiminize katkı sağlayabilirsiniz.

BCAA ve Amino Asitin Yararları Nelerdir?

BCAA ve amino asitler, vücudun temel yapı taşlarından biri olarak kabul edilir. Spor yapsın veya yapmasın her insanın amino asitlere ihtiyacı vardır. Özellikle, vücutta sentezlenemeyen BCAA amino asit zincirlerinin besinler veya takviyeler ile alınması gerekmektedir.

Başlıca faydaları aşağıdaki gibi;

 • Spor performansını yükseltir: BCAA amino asitleri büyük ölçüde kaslarda depolanır. Spor sırasında tüketilen bu amino asit depolarını hızlı şekilde yenilemek ve kasların ihtiyaç duyduğu temel gıdayı sağlamak spor performansınızı yükseletecektir.
 • Kas onarımını hızlandırır: Antrenman sırasında yıkılan kas gruplarını daha hızlı ve verimli şekilde onarmak için BCAA amino asit takviyeleri kullanılmaktadır.
 • Kas gelişimine katkı sağlar: Kas gelişimine ciddi ölçüde katkı sağlamaktadır.
 • Metabolizmayı hızlandırır: Düzenli spor rutini ve BCAA gibi kompleks amino asitlerin kullanımı, metabolizma hızınızı yükselterek yağ yakımını hızlandırabilir. Yapılan bazı araştırmalarda, protein tozu ile birlikte kullanılan BCAA takviyelerinin bu konuda faydalı etkilere sahip olabileceği belirtilmektedir.

Mysupplement BCAA takviyeleri ile siz de spor performansınızı yükseltebilir, kas gelişiminize en iyi şekilde destek olabilirsiniz.

BCAA Ne Zaman Alınmalı?

Ürün kullanımı farklı zamanlarda yapıldığı takdirde çeşitli etkilere sahiptir. Antrenman rutinine ve kullanım amacına bağlı olarak supplement alım zamanlamanızı belirleyebilirsiniz.

 • Antrenman öncesi: Antrenman öncesi alındığında, antrenman sırasında yorgunluğu azaltarak performans artışı sağlamaktadır. Kullanacağınız amino asitin formuna ve türüne bağlı olarak antrenmana başlamadan 1-2 saat önce tüketebilirsiniz.
 • Antrenman sırasında: Özellikle yoğun antrenman yapıyorsanız, kaslarınızın ihtiyaç duyduğu amino asit depolarını tazelemek amacıyla antrenman sırasında tüketebilirsiniz. Bu şekilde egzersizlerden çok daha yüksek performans elde edebilmek mümkün.
 • Antremandan sonra: Antrenman sonrasında alımı oldukça yaygın bir kullanım yöntemidir. Bu şekilde kullanım, kasların onarımını hızlandırarak kas gelişimine olumlu katkı sağlamaktadır.
 • Kardiyo sırasında kullanım: Kalori açığı verilen diyetlerde, kardiyo sırasında kas kaybı ortaya çıkabilir. Bu gibi durumlarda kas erimesini en aza indirmek adına, düşük kalorili ve kasları besleyen bir alternatif olan BCAA tercih edilebilir. Özellikle yüksek yoğunluklu kardiyo çalışmaları sırasında tüketimi tavsiye edilmektedir.

BCAA, ne şekilde tüketiliyor olursa olsun oldukça faydalı ve kas gelişimini destekleyen bir supplement olarak bilinmektedir. Kas kütlesinin korunması ve geliştirilmesi için BCAA amino asitlerinin kullanılması tavsiye edilmektedir.

BCAA Markaları

BCAA ve amino asit seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, satın alacağınız supplementin üretim kalitesi ve içeriğinin dengeli olması olarak belirtilmektedir. Özellikle, en yüksek performansı elde etmek için BCAA oranının mutlaka doğru formülize edilmesi gereklidir.

GMP standartlarına sahip olan tesislerde üretilen Mysupplement, farklı aromalara sahip olmasına ek olarak saf formda da satışa sunulmakta. Protein tozu gibi diğer supplementler ile karıştırılmaya uygun olan saf formdaki ürünler sayesinde spor performansınızı en üst seviyeye taşıyabilmeniz mümkün.

Doğru Ürün Seçimi ile Spor Performansınızı Yükseltin!

BCAA ve amino asitler, her sporcunun kullanması gereken, en verimli supplementlerden biri olarak gösteriliyor. Kasların yapı taşı kabul edilen proteinlerin temeli olan bu amino asitler, dengeli ve doğru şekilde alınması halinde spor performansı üzerinde yüksek oranda olumlu tesirler sağlamakta.

Mysupplement BCAA gibi en iyi amino asit ve ürünleri ile spor performansınızı en iyi seviyeye taşımak çok kolay!


Amino Asit ve BCAA Sık Sorunlanlar

Kaslarda bulunan tüm amino asitlerin yaklaşık %15 - 20 arasındaki oranını oluşturan BCAA amino asitleri, kas gelişimi için en etkili besin takviyelerinden biri olarak görülmektedir. Özel formülize edilmiş BCAA supplementleri kasların protein sentezinden yıkımın onarılmasına kadar pek çok aşamada aktif rol oynamaktadır.

BCAA, yüksek yoğunluklu egzersizlerden sonra kullanılması halinde kas onarım ve gelişimini hızlandırmaktadır. Bununla birlikte, antrenmanlar sırasında daha yüksek performans sağlaması ile antrenman yoğunluğunu artırmanıza destek olur.

Mysupplement BCAA, toz formda 2:1:1 oranında BCAA sağlamaktadır. Profesyonel sporculardan amatörlere kadar herkesin ihtiyaç duyacağı miktarı sunan ürünlerde, her serviste 5000 MG BCAA bulunmaktadır.

BCAA kullanımı dünya çapında oldukça yaygındır. BCAA bilnen herhangi bir zararı bulunmamaktadır.

Amino asitler, vücutta bulunan proteinlerin yapı taşıdır. Vücudun ve kasların temeli olarak gösterilen amino asit, aynı zamanda kas gelişimi için de önemli bir unsurdur.

Amino asit takviyelerinin herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Özel bir tıbbi gereksinime veya hastalığa sahip olmayan herkes tarafından güvenle kullanılabilir.
%100 güvenilir
Etiket bilgilerinin %100 doğru olduğunu
taahhüt ederiz.
En yüksek kalite
Ham maddelerimizi Avrupa’daki en büyük sporcu besinleri üreticilerinden temin ediyoruz.
Üretim
Üretim kalitesini garanti edebilmek için ürünlerimizi fason olarak değil kendi tesislerimizde üretiyoruz.
Ürün desteği
Aldığın ürünler ile ilgili bize kolayca ulaşabilir ve merak ettiklerinizi uzman ekibimize sorabilirsiniz.