KOMBİNASYONLAR
KAMPANYALAR

Kilo ve Hacim

İndirimli
%25 İndirim
Pro Hacim Paketi

Pro Hacim Paketi

1.429,00 TL 1.071,75 TL

DETAYLI İNCELE
İndirimli
%20 İndirim
Mysupplement Cream Of Rice

Mysupplement Cream Of Rice Vanilya 1800g

350,00 TL 280,00 TL

DETAYLI İNCELE
İndirimli
%20 İndirim
Mysupplement Mass Gainer

Mysupplement Mass Gainer Çilek 1500g

529,00 TL 423,20 TL

DETAYLI İNCELE
İndirimli
%20 İndirim
Mysupplement Mass Gainer

Mysupplement Mass Gainer Çikolata 1500g

529,00 TL 423,20 TL

DETAYLI İNCELE
İndirimli
%20 İndirim
Mysupplement Mass Gainer

Mysupplement Mass Gainer Bisküvi 1500g

529,00 TL 423,20 TL

DETAYLI İNCELE
İndirimli
%20 İndirim
Mysupplement Cream Of Rice

Mysupplement Cream Of Rice Vanilya 1200g

590,00 TL 472,00 TL

DETAYLI İNCELE
İndirimli
%20 İndirim
Mysupplement Mass Gainer

Mysupplement Mass Gainer Çilek 3000g

959,00 TL 767,20 TL

DETAYLI İNCELE
İndirimli
%20 İndirim
Mysupplement Mass Gainer

Mysupplement Mass Gainer Çikolata 3000g

959,00 TL 767,20 TL

DETAYLI İNCELE
İndirimli
%20 İndirim
Mysupplement Mass Gainer

Mysupplement Mass Gainer Muz 5000g

1.390,00 TL 1.112,00 TL

DETAYLI İNCELE
İndirimli
%20 İndirim
Mysupplement Mass Gainer

Mysupplement Mass Gainer Çikolata 5000g

1.390,00 TL 1.112,00 TL

DETAYLI İNCELE
İndirimli
%20 İndirim
Mysupplement Mass Gainer

Mysupplement Mass Gainer Çilek 5000g

1.390,00 TL 1.112,00 TL

DETAYLI İNCELE
İndirimli
%20 İndirim
Mysupplement Cream Of Rice

Kilo ve Hacim Hakkında

Özellikle yüksek kütle ve hacim kazanmak isteyen sporcular tarafından tercih edilen kilo ve hacim supplementleri her geçen gün daha fazla kişi tarafından tercih ediliyor. Sporcunun daha verimli şekilde kilo alması adına dengeli ve sağlıklı bir çözüm sunan bu takviyeler dünya çapında pek çok kişinin favorisi olmuş durumda.

Gainer - Karbonhidrat Tozu Hakkında

Vücudun en çok ihtiyaç duyduğu, özellikle hacim kazanmak ve kilo almak için gerekli olan karbonhidrat, gıda yoluyla alınabiliyor olsa da kimi zaman gıdalarla alınan kalori yetersiz kalabilmektedir. Özellikle, yağ, karbonhidrat ve protein dengesini koruyarak kalori alımını artırmak isteyen sporcular, mass gainer adı verilen kilo aldırıcı karbonhidrat tozlarını tercih ediyor.

Spor ile desteklenen düzenli kullanımlarda, bulk dönemlerinde fazlasıyla faydalı bir katkı olarak gösteriliyor.

Bunun dışında, spor yapmayan ancak kilo almak isteyen, günlük kalori alımını artırmayı hedefleyen kişiler de mass gainer ürünlerinden en yüksek faydayı elde edebiliyor.

Kilo ve Hacim Ürünleri Nasıl Kullanılmalı?

Kilo ve hacim ürünleri, özellikle sporcular tarafından verimli şekilde kullanılabiliyor.

Mass gainer kullanırken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, günlük olarak alacağınız kalori miktarını doğru olarak dengelemek olarak belirtilmekte.

Özellikle makrolara dikkat ediyorsanız, mutlaka yağ, karbonhidrat ve protein alımını dengelemeniz, karbonhidrat tozundan gelecek olan ekstra kaloriyi hesaba katmanız tavsiye ediliyor.

Bununla birlikte, mass gainer ürünlerinin yalnızca karbonhidrat sağladığını unutmamalısınız. Eğer günlük olarak ihtiyaç duyduğunuz protein miktarına ulaşamıyorsanız, bu ürünler ile birlikte protein tozu kullanmanız da tavsiye ediliyor. Daha sağlıklı ve dengeli bir tüketim için protein tozu ve mass gainer takviyelerini aynı anda kullanmamanız öneriliyor. Protein tozunu antrenman sonrası tüketebilirken, mass gainer ve diğer kütle ve hacim ürünlerini antrenman öncesinde veya gün içerisine yayarak dengeli bir şekilde tüketebilirsiniz.

Karbonhidrat Tozu Faydaları

Karbonhidrat tozunun pek çok kullanım amacı bulunuyor;
 

  • Kilo alma: Karbonhidrat tozu içerdiği yüksek oranda kalori ile sağlıklı ve hızlı şekilde kilo almanızı sağlar. Özellikle düzenli ve dengeli kullanımlarda bu etkinin daha hızlı şekilde ortaya çıktığı görülebilmektedir.
  • Kütle ve hacim kazanma: Spor sırasında kasların gelişimini destekleyen ve bulk döneminde daha hacimli bir görünüm elde etmek isteyen sporcular bu supplementten yararlanabilir.
  • Beslenme makrolarını dengeleme: Sporcuların dikkat etmesi gereken en önemli noktalardan biri olarak gösterilen makrolar, doğru karbonhidrat tozu kullanımı ile düzenlenebilmektedir.
  • Yağsız karbonhidrat alımı: Karbonhidrat tozu ve mass gainer ürünlerinde içeriğinde çok az yağ bulunan seçeneklerle karşılaşmak da mümkün. Bu ürünler, yağ alımını minimum seviyede tutarak sporcuların ihtiyaç duydukları karbonhidratı verimli şekilde almalarını sağlamaktadır.

Tüm bunlara ek olarak, kilo aldırıcı supplementler besinlerin yarattığı şişkinlik hissini en aza indirmeleri nedeniyle de tercih edilmektedir. Yüksek miktarda ihtiyaç duyulan kalori alımı, whey gainer ve benzeri takviyeler sayesinde en iyi optimize edilmiş şekilde sağlanabilmektedir.

Kilo Aldırıcı Protein Tozu Nedir?

Pek çok kişi protein tozu ve karbonhidrat tozunun aynı olduğunu düşünüyor olsa da aslında ikisi de farklı amaçlar için üretilen, farklı içeriklere sahip ürünler olarak görülmektedir. Her iki ürün de sporcular için oldukça faydalıdır.

Kilo almak, hacim ve kütle kazanmak için protein tozu kullanmak mümkün değildir. Kütle ve hacim amacıyla üretilen mass gainer ürünleri, protein tozlarının aksine daha yoğun kalori içeriğine ve farklı bir formüle sahiptir. Protein tozu ağırlıklı olarak adından da anlaşılacağı üzere protein içermektedir. Bir servis protein tozunda ortalama 80 ile 130 arasında bir kalori değeri bulunmaktadır.

Karbonhidrat tozları için bu durum çok daha farklıdır. Kimi kilo aldırıcı supplementlerde protein ilavesi bulunuyor olsa da genellikle ağırlıklı olarak karbonhidrat yer alır. Protein tozunun aksine, bu ürünlerin kalorisi oldukça yüksektir. Bir servis karbonhidrat tozunda, ortalama 550 - 650 arasında bir kalori değeri bulunmaktadır.

Mass Gainer Ne Zaman Kullanılmalı?

Mass gainer karbonhidrat tozu kullanımı, spor programınıza ve diyetinizin ihtiyaçlarına göre değişkenlik göstermektedir.

Özellikle yoğun antrenman yapacağınız günlerde, antrenmandan yaklaşık 30-60 dakika önce bir servis tüketimi tavsiye edilmektedir. Bu sayede, egzersiz sırasında kasların ihtiyaç duyacağı ek enerjiyi sağlamak, daha yoğun şekilde hacim kazanmak mümkün olmaktadır.

Bununla birlikte, kütle gelişimi sağlamak ve daha yüksek hacim elde edebilmek için antrenman sonrasında da tüketilebilir.

Mass gainer ve diğer kilo aldırıcı supplement ürünlerinin ana amacı, kullanıcının günlük aldığı kalori miktarını arttırmaktır. Bu nedenle karbonhidrat tozu kullanımında herhangi bir standart olmamakla birlikte, günün her saatinde kullanımı uygundur.

Mass gainer kullanımından maksimum verimi elde edebilmek için beslenme programınızı ve makrolarınızı doğru hazırlamanız gerektiğini de unutmamalısınız. Özellikle vücut geliştirme sporu ile ilgileniyorsanız, karbonhidrat tozu alımını dengeli yapmanız fazlasıyla önemlidir.

Mass Gainer Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler Neler?

Kilo aldırıcı ürünler arasından tercih yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ürünün içeriğidir. Özellikle kaliteli markaların tercih edilmesi, yağ, karbonhidrat ve protein oranı açısından dengeli bir mass gainer kullanılması önerilmektedir.

Bununla birlikte, bazı gainerlarda aminoasit, mineral ve benzeri takviyelere de rastlanabilmektedir. Makro ve beslenme ihtiyaçlarınıza bağlı olarak en doğru gainerı seçtikten sonra spor veriminizi kolayca artırabilirsiniz.


Kilo ve Hacim Sık Sorunlanlar

Mass gainer, kalori fazlası elde etmek isteyen sporcular için özel olarak hazırlanıyor. Sporcular, bu ürünler sayesinde özellikle bulk dönemlerini çok daha verimli geçirebiliyor.

Her üründe farklı bir servis önerisi ve kullanım şekli bulunduğu için ürün yönergelerine göre kullanmanız tavsiye ediliyor. Gainer ürünler genellikle su ve süt ile karıştırılarak tüketiliyor.

Mass gainer ve diğer kilo aldırıcı supplementler, kütle ve hacim kazanmak isteyen, minimum oranlarda yağ alımı ile kalori artışı sağlamayı amaçlayan sporcular için uygun kabul ediliyor.

Mysupplement mass gainer, içerdiği yüksek kaliteli kompleks formulü ile sporcuların ihtiyaç duyduğu yüksek kaloriyi en dengeli şekilde sağlamayı başarıyor. Farklı aromalı ürün seçenekleri ile vücut ağırlığınızı artırabilir, kas ve hacim kazanabilirsiniz.

Karbonhidrat tozu, kas inşasına yardımcı olan, içeriğinde dengeli oranlarda protein, karbonhidrat ve yağ içeren bir takviye olarak tanımlanıyor.

Karbonhidrat tozu, kas yapımı sırasında ihtiyaç duyulan protein ve karbonhidratı dengeli bir şekilde sağlamak, ek karbonhidrat yoğunluğu ile kilo ve hacim kazanmak adına kullanılan bir besin takviyesi olarak belirtilmekte.

Karbonhidrat tozu, herhangi bir yan etkiye veya zarara sahip değildir. Dengeli kullanıldığı, kullanıcının özel hassasiyetleri, alerjileri olmadığı sürece güvenli şekilde kullanılabilmektedir.
%100 güvenilir
Etiket bilgilerinin %100 doğru olduğunu
taahhüt ederiz.
En yüksek kalite
Ham maddelerimizi Avrupa’daki en büyük sporcu besinleri üreticilerinden temin ediyoruz.
Üretim
Üretim kalitesini garanti edebilmek için ürünlerimizi fason olarak değil kendi tesislerimizde üretiyoruz.
Ürün desteği
Aldığın ürünler ile ilgili bize kolayca ulaşabilir ve merak ettiklerinizi uzman ekibimize sorabilirsiniz.