KOMBİNASYONLAR
KAMPANYALAR

Protein Tozu

İndirimli
%25 İndirim
Power & Recovery Paketi

Power & Recovery Paketi

2.419,00 TL 1.814,25 TL

DETAYLI İNCELE
İndirimli
Mysupplement Mysupplement Shaker

Mysupplement Mysupplement Shaker

130,00 TL

DETAYLI İNCELE
İndirimli
%20 İndirim
Mysupplement Whey Protein

Mysupplement Whey Protein Muz 414g

540,00 TL 432,00 TL

DETAYLI İNCELE
İndirimli
%20 İndirim
Mysupplement Whey Protein

Mysupplement Whey Protein Çikolata 432g

540,00 TL 432,00 TL

DETAYLI İNCELE
İndirimli
%20 İndirim
Mysupplement Whey Protein

Mysupplement Whey Protein Bisküvi 414g

540,00 TL 432,00 TL

DETAYLI İNCELE
İndirimli
%20 İndirim
Mysupplement Whey Protein

Mysupplement Whey Protein Çilek 414g

540,00 TL 432,00 TL

DETAYLI İNCELE
İndirimli
%20 İndirim
Mysupplement Whey Protein

Mysupplement Whey Protein Muz 828g

780,00 TL 624,00 TL

DETAYLI İNCELE
İndirimli
%20 İndirim
Mysupplement Whey Protein

Mysupplement Whey Protein Çilek 828g

780,00 TL 624,00 TL

DETAYLI İNCELE
İndirimli
%20 İndirim
Mysupplement Whey Protein

Mysupplement Whey Protein Çikolata 864g

780,00 TL 624,00 TL

DETAYLI İNCELE
İndirimli
%25 İndirim
Gym Rat Paketi

Gym Rat Paketi

1.250,00 TL 937,50 TL

DETAYLI İNCELE
İndirimli
%20 İndirim
Mysupplement Whey Protein

Mysupplement Whey Protein Çilek 1656g

1.500,00 TL 1.200,00 TL

DETAYLI İNCELE
İndirimli
%20 İndirim
Mysupplement Whey Protein

Mysupplement Whey Protein Çikolata 1728g

1.500,00 TL 1.200,00 TL

DETAYLI İNCELE

Protein Tozu Hakkında

Pek çok sporcu tarafından tercih edilen protein tozu, kas gelişimi için ihtiyaç duyulan proteini almanın en hızlı ve verimli yolu olarak gösteriliyor. Uzun süreden beri pek çok sporcu tarafından kullanılan protein tozları, pek çok farklı hammaddeden üretilebiliyor.

Protein tozu, genellikle günlük ihtiyaç duyulan proteini alamayan sporcular tarafından tercih ediliyor. Gıda yoluyla alınan proteine kıyasla çok daha verimli oluyor ve, aynı zamanda kalori dengesini sağlama açısından da önemli bir yere sahip.

Özellikle, kas gelişimine odaklanan ve spordan maksimum verim almak isteyen kişilerin bu takviyeden sıkça yararlandığı biliniyor.

BCAA Ne Anlama Geliyor?

BCAA, sporcuların kas onarımını hızlandırmak için kullanabildiği, birden fazla amino asiti içeren bir takviye olarak tanımlanmakta. Özellikle antrenman sonrası oluşan yıkımı daha hızlı onarmak adına tercih edilen bu takviye sayesinde kas gelişimi hızlandırılabilir.

BCAA, valin, izolösin ve lösin adı verilen üç ayrı amino asitten oluşmakta. Özellikle iyileşme döneminde sağladığı avantajlar nedeniyle tercih edilen bu takviye, antrenman öncesinde ve antrenman ardında kullanılabiliyor.

Yapılan araştırmalarda, BCAA ve protein tozundan en yüksek verimi alabilmek adına, antrenman öncesinde BCAA amino asit kullanılması, antrenman sonrasında ise whey protein gibi protein takviyeleri ile kasların desteklenmesi tavsiye ediliyor. Özellikle kaliteli bir protein tozu ile destekleyeceğiniz BCAA sayesinde antrenman verimini artırmak ve daha net sonuçlar elde edebilmek mümkün.

Protein Tozunda Kullanılan Protein Çeşitleri Neler?

Vücudumuzun temel taşlarından olan proteinin birden fazla türü bulunuyor. Protein tozu gibi sporcu takviyeleri alınırken, antrenman rutininize ve ihtiyaçlarınıza göre doğru seçimi yapmak oldukça önemli.

Günlük protein ihtiyacınıza, fiziksel aktivite oranınıza, antrenman rutinine ve hedefinize bağlı olarak farklı protein tozu çeşitlerinden destek alabilirsiniz.

 • Whey Protein Tozu

Whey protein, en yaygın çeşitlerden biri olarak biliniyor. Peynir altı suyu tozundan üretilen, vücut tarafından daha hızlı emilim göstermesi nedeniyle tercih edilen whey protein, amino asit açısından da zengin bir protein çeşidi.

When protein, kütle kazanımı elde etmek isteyen, kas gelişimine önem veren sporcular tarafından sıkça tercih ediliyor. Whey protein antrenman öncesinde ve sonrasında kullanılabiliyor.

 • Kazein Protein Tozu

Yoğun antrenman yapan sporcular tarafından sıkça tercih edilen kazein proteini, diğer proteinlere kıyasla vücutta daha yavaş emilim göstermekte. Bu nedenle, antrenman yapılan günlerde gece boyu kasların ihtiyaç duyacağı proteini sağlamak için uyku öncesinde tüketiliyor.

Sütten elde edilen bu proteinde de diğer protein tozlarında olduğu gibi zengin bir amino asit içeriği bulunuyor. Yüksek protein gereksinimine sahip olan sporcular, whey protein ile birlikte kazein proteinini bir arada kullanabiliyor.

 • Et Proteini

Özellikle laktoz hassasiyeti olan kullanıcılar tarafından tercih edilen bu protein tozlarında, protein içeriği kırmızı etten elde edilmektedir. Kırmızı eti besin olarak tüketmeye kıyasla daha yoğun protein oranı sunan bu protein tozları, aynı zamanda kalori dengesinin sağlanmasına da yardımcı olmakta.

 • Vegan - Bitkisel Protein

Hayvansal ürün kullanmayan sporcular tarafından tercih edilen vegan protein tozları, bezelye ve benzeri protein açısından zengin bitkilerden üretilmektedir. Bu protein tozları da tıpkı diğer çeşitlerde olduğu gibi kas gelişimine yardımcı olmakta, vücudun ihtiyacı olan proteini en iyi şekilde karşılamaktadır.

 • Kompleks Proteinlerden Oluşan Protein Tozu

Standart protein tozlarından farklı olarak, birden fazla protein türünü bir arada içeren bu protein tozu türünde ürüne bağlı olarak amino asit takviyesi, vitamin, mineral ve diğer içeriklere de rastlanabiliyor.

Farklı sürelerde emilim sağlayan birden fazla protein çeşidinin de görülebileceği kompleks protein tozları, özellikle tüm protein ihtiyacını tek seferde karşılamak isteyen sporcular tarafından tercih ediliyor.

Protein Tozu Kullanımı

Whey protein, genellikle antrenman sonrasında kasların yıkımını onarmak ve kas gelişimini desteklemek adına kullanılmaktadır. Antrenman sonrasında, beslenme penceresi adı verilen 15 - 30 dakika arasındaki süreçte protein tozu alarak takviyelerden maksimum verim elde edilebilmektedir.

Başka bir protein türü olan kazein ise vücutta daha uzun sürelerde emildiği için genellikle antrenman yapılan günlerde, geceleri yatmadan önce kullanılmaktadır. Bu şekilde kullanılan kazein protein tozları, gece boyunca vücutta emilimini devam ettirerek sporcuya en yüksek verimi sağlamaktadır.

Kompleks protein tozlarının türüne göre farklı kullanım ve servis önerileri görülebilmektedir.

Protein Tozu Faydaları

İnsan vücudunun en temel taşlarından biri olan protein, besinler ve diğer takviyeler ile belirli oranlarda alınmak zorundadır. Bu besin takviyesi, sadece sporcular için değil aynı zamanda ek protein ihtiyacı olan kişiler için de oldukça uygun bir destek olarak görülmektedir.

Protein tozu, günümüzde spor supplementleri içinde en çok kullanılan ürün olarak gösterilmektedir. Özellikle et, balık ve tavuk gibi ürünleri tüketmekte zorlanan kişilerin protein eksiğini kapatmak adına protein tozundan yararlandığı bilinmektedir.

Protein Tozu Zararları Hakkında

Protein tozu, dünyada en çok kullanılan besin takviyesidir. Pek çok insan tarafından düzenli olarak kullanılmaya devam eden, üzerinde pek çok farklı araştırma gerçekleştirilmiş olan bu takviyelerin herhangi bir zararı bulunmamaktadır.

Protein tozları, yalnızca vücut geliştirme ile ilgilenen sporcular tarafından değil, spor yapmayan insanlar tarafından da güvenle kullanılabilir.
 

Kullanırken özellikle dikkat edilmesi gereken herhangi bir nokta bulunmamaktadır. Sağlıklı yetişkinlerde yan etkisi olmadığı gibi, kemikleri ve kasları destekleyici etkisi görülmektedir.

Vücuda alınan fazla proteinin yağ olarak depolanabileceğini de unutmamak gereklidir. Özellikle dengesiz kullanımı halinde kilo alma ihtimali bulunmaktadır. Ancak, günlük protein ihtiyacınızı, spor ve beslenme düzeninizi belirledikten sonra, dengeli ve önerilen şekilde tüketilen protein tozu herhangi bir kilo aldırıcı etkiye sahip değildir.

Protein Tozu Kullanmanın Yararları

Her insanın günlük olarak belirli miktarda protein almaya ihtiyacı bulunmaktadır. Özellikle sporcularda bu ihtiyaç daha yoğun olarak görülmektedir. Protein tozu kullanımı, vücudun ihtiyaç duyduğu bu temel taşı sağlıklı olarak elde etmek adına en verimli yöntemdir.

 • Kas gelişimini destekler: Antrenman sonrası yıkılan kasların onarımı için proteine ihtiyaç duyulur. Özellikle whey protein tozu, vücudunuzun daha hızlı toparlanmasına ve kasların gelişmesine yardımcı olur.
 • Kemiklerin daha güçlü olmasını sağlar: Protein ve kalsiyum, dengeli şekilde bir arada alındığı zaman kemiklerin daha güçlü olmasını sağlamaktadır. Özellikle kazein proteini içeren ürünlerde kalsiyum ihtiyacınızın büyük bir bölümünü tek bir serviste karşılayabilmek mümkündür.

Vejetaryenler için ihtiyaç duyulan proteini sağlar: Et tüketimini tercih etmeyenlerin ihtiyaç duyduğu protein miktarı, protein tozu kullanımı ile kolayca karşılanabilmektedir. Sağlıklı yaşamın en önemli parçalarından biri olan yeterli protein alımı, protein tozu sayesinde karşılanabilir.

 • Kilo kontrolüne yardım eder: Protein tozları, proteinin izole edilmesi sayesinde çok daha düşük kaloriye sahiptir. Beslenme programınızı düzenlerken, özellikle kilo kontrolü konusunda büyük katkı sağlayacağına emin olabilirsiniz.

Protein Tozunun İçeriği Nedir?

Protein tozları, markaya, ürüne ve protein türüne bağlı olarak farklı içeriklere sahiptir. Whey protein, peynir altı suyu tozundan üretilmektedir. Özellikle kaliteli markaları tercih etmeniz halinde, yüksek protein oranına sahip, herhangi bir ek katkı maddesi bulunmayan ürünler bulabilirsiniz.

Protein tozunda üretim sürecinden kaynaklı olarak doğal karbonhidrat ve şeker de görülebilmektedir. Ancak, beslenme programında özel makro besinlere ihtiyaç duyan sporcular için üretilen hidrolize ve izole çeşitleri de bulunmaktadır. Özel üretilen bu ürünlerde karbonhidrat ve şeker oranı minimum tutularak sporcu beslenmesine takviye sağlanmaktadır.

Protein Tozu Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Protein tozu seçerken mutlaka dikkat etmeniz gereken belli başlı noktalar bulunuyor. Özellikle spordan elde edeceğiniz verimi artırmak ve kas gelişimini hızlandırmak için mutlaka kaliteli markaları tercih etmeniz öneriliyor.

Ürün seçiminizde yardımcı olacak bazı püf noktalar aşağıdaki gibi;

 • Protein tozu içeriğine dikkat edin: Kullanacağınız ürünün içeriğine dikkat etmek oldukça önemli. Kaliteli üretime sahip, yüksek protein oranı içeren Mysupplement ürünleri ile her zaman en iyiyi elde edebilirsiniz.
 • Protein türünü iyi belirleyin: Spor rutininiz, beslenme alışkanlıklarınız ve diğer faktörleri göz önünde bulundurarak hangi protein türünü tercih edeceğinizi doğru belirlemek çok önemli. Whey, kazein ve diğer çeşitleri arasından ihtiyaçlarınıza uygun olanı belirlemeye çalışın.
 • Servis önerilerini ihmal etmeyin: Her ne kadar etkili ve verimli bir katkı olsa da mutlaka doğru şekilde kullanmanız gerektiğini unutmamalısınız. Ürün üzerindeki servis önerilerini göz önünde bulundurarak, hangi ölçüde karışım hazırlayacağınızı doğru şekilde belirlemek çok önemli.
 • Beslenme ihtiyaçlarınıza uygun bir ürün seçin: Özellikle makro ve mikro beslenmeye dikkat ediyorsanız, karbonhidrat ve şeker alımı konusunda özel ihtiyaçlarınız bulunuyorsa buna uygun izole protein tozları tercih etmeyi unutmamalısınız. Her ne kadar kaliteli protein tozlarının büyük kısmında herhangi bir ilave şeker veya karbonhidrat bulunmuyor olsa da izole olmayan protein tozlarında doğal şeker olabileceğini aklınızda bulundurun.

Doğru seçimi yaptıktan sonra spor programınızdan çok daha yüksek verim alabilirsiniz. Mysupplement’in uzmanlar tarafından geliştirilen ürünleri ile birlikte, sporu çok daha keyifli hale getirmek ve programınızdan çok daha yüksek verim alabilmek mümkün.

En Kaliteli Protein Tozu Hangisi?

Protein tozunun doğru şekilde üretilmesi, saklanması ve kullanıcısına ulaştırılması oldukça önemli. MySupplement, BCAA amino asitlerden, L-carnitin, whey protein gibi farklı ürünlere uzanan geniş ürün yelpazesinde, her zaman en kaliteli ürünleri bulabilirsiniz. Daha rahat kullanım sağlayan çilek ve çikolata gibi aromalara sahip farklı protein tozu seçenekleri ile kas gelişiminizi en üst seviyeye taşıyabilirsiniz.


Protein Tozu Sık Sorunlanlar

  Protein tozu, vücudun ihtiyaç duyduğu proteini verimli şekilde elde edebilmesi adına özel olarak tasarlanmış bir sporcu takviyesi olarak tanımlanıyor. Su ve süt ile karıştırılarak tüketilebilen protein tozu, vücudunuzun gün içerisinde neredeyse her konuda ihtiyaç duyduğu proteini temin edebilmesi adına kullanılıyor.

  Protein tozu, genellikle su veya süt ile karıştırılarak kullanılmaktadır. Ürünün türüne, servis önerisine ve protein çeşidine bağlı olarak farklı zamanlarda kullanılabilir. 

Protein tozu, günlük protein ihtiyacını karşılaşmakta zorlanan kişiler için takviye vazifesi üstlenmektedir. Protein tozu, özellikle sporcular tarafından kütle kazanımı ve kas gelişimi için kullanılmaktadır.

Kaliteli protein tozu markalarından birini tercih ettiğiniz ve günlük almanız gereken protein miktarını dengeli tuttuğunuz sürece herhangi bir zarar görme ihtimaliniz bulunmamaktadır. 

Protein tozu, sadece sporla uğraşan kişiler için değil, spor yapmayan kişilere de büyük faydalar sağlamaktadır. Özellikle günlük ihtiyaç duyduğunuz protein miktarını karşılayamamanız halinde, protein tozu kullanarak aradaki farkı sağlıklı şekilde elde edebilirsiniz. 

Kaliteli protein kaynaklarından, yüksek teknoloji kullanılarak üretilen Mysupplement protein tozu çeşitleri, sporcuların protein ihtiyacını en iyi şekilde karşılamayı başarıyor. 
%100 güvenilir
Etiket bilgilerinin %100 doğru olduğunu
taahhüt ederiz.
En yüksek kalite
Ham maddelerimizi Avrupa’daki en büyük sporcu besinleri üreticilerinden temin ediyoruz.
Üretim
Üretim kalitesini garanti edebilmek için ürünlerimizi fason olarak değil kendi tesislerimizde üretiyoruz.
Ürün desteği
Aldığın ürünler ile ilgili bize kolayca ulaşabilir ve merak ettiklerinizi uzman ekibimize sorabilirsiniz.