KOMBİNASYONLAR
KAMPANYALAR

Kreatin

İndirimli
%25 İndirim
Power & Recovery Paketi

Power & Recovery Paketi

2.419,00 TL 1.814,25 TL

DETAYLI İNCELE
İndirimli
%20 İndirim
Mysupplement Creatine Monohydrate

Mysupplement Creatine Monohydrate Aromasız 125g

280,00 TL 224,00 TL

DETAYLI İNCELE
İndirimli
%20 İndirim
Mysupplement Creatine Monohydrate

Mysupplement Creatine Monohydrate Aromasız 250g

470,00 TL 376,00 TL

DETAYLI İNCELE
İndirimli
%20 İndirim
Mysupplement Doypack Creatine Monohydrate

Mysupplement Doypack Creatine Monohydrate Aromasız 506g

840,00 TL 672,00 TL

DETAYLI İNCELE
İndirimli
%25 İndirim
Gym Rat Paketi

Gym Rat Paketi

1.250,00 TL 937,50 TL

DETAYLI İNCELE
İndirimli
%20 İndirim
Mysupplement Creatine Monohydrate

Mysupplement Creatine Monohydrate Aromasız 1000g

1.500,00 TL 1.200,00 TL

DETAYLI İNCELE

Kreatin Hakkında

Sporcular tarafından en sık kullanılan takviyelerden biri olarak gösterilen kreatin, özellikle ağırlık ve direnç egzersizi yapan sporculara sağladığı yüksek fayda ile biliniyor. Etkili bir takviye olan creatin, farklı türlere ve çok çeşitli etkilere sahip.

Kreatin Hakkında

Kas kaybının azaltılmasından kas gelişiminin desteklenmesine kadar pek çok farklı etkiye sahip olan kretain, birden fazla formda kullanılabilmektedir. Her seviyeden sporcu için uygun olan bu supplement ile spor performansınızı artırabilir ve kas gelişiminizi daha ileri bir seviyeye taşıyabilirsiniz.
 

Kreatin, tüm canlılarda bulunan ve kasların gelişiminde önemli etkilere sahip olan bir organik bileşik olarak tanımlanmaktadır.

Kreatin Çeşitleri

Kreatin, sadece tek bir formla sınırlı değil, farklı etkileri bulunan pek çok çeşide sahiptir.

Kreatin Monohidrat

Kreatin monohidrat, kreatin formları arasında en çok kullanılanların başında gelmektedir. Oldukça etkili bir supplement olan kreatin monohidrat, genellikle toz formda bulunmaktadır.

Egzersiz sırasında kasların ihtiyaç duyabileceği enerjiyi sağlayarak sporcunun çok daha verimli bir antrenman yapmasına yardımcı olur.

Kompleks Kreatin

Kompleks kreatin, birden fazla kreatin türünü bir arada bulunduran çeşididir. Kreatin monohidrat, hidroklorür ve piruvat gibi iki veya üzeri bileşimi bir arada sunan bu supplementler özellikle yoğun antrenman takvimine sahip, ileri seviye sporcular tarafından tercih edilmektedir.

Kompleks kreatin ürünleri içinde zaman zaman farklı katkılara da rastlamak mümkündür. Özellikle vitamin ve mineral desteğine sahip ürünler profesyonel sporcular tarafından sıkça tercih edilmektedir.

Diğer Kreatin Çeşitleri

En yaygın olarak monohidrat formunda kullanılıyor olsa da daha pek çok farklı forma sahip olan bir bileşiktir. Monohidrat formu dışında, nitrat, magnezyum şelat, etil ester, sitrat, piruvat ve daha pek çok farklı formda bulunabilmektedir.

Kreatin Kullanımının Faydaları

Başta kreatin monohidrat olmak üzere, pek çok farklı form üzerinde araştırmalar yapılmış ve bu supplementin sağladığı olumlu etkilerin ortaya çıkması sağlanmıştır.

Aşağıdakiler başta olmak üzere pek çok olumlu etkiye sahiptir;

  • Yaşa bağlı kas kaybını engeller: En önemli faydası, yetişkinlerde yaşa bağlı kas kaybını en aza indirmesi olarak gösterilmektedir. Düzenli kreatin kullanımı ve egzersiz yaşla birlikte ortaya çıkan kas kaybını engellemektedir.
  • Performans artışı sağlar: Özellikle direnç sporlarında, ağırlık kaldırmada performans üzerinde olumlu etkiye sahiptir. Yüksek performans artışı sağlayan bu supplement, egzersiz sırasında antrenman yoğunluğunuzu artırmanıza yardım edebilir.
  • ATP depolarını doldurur: Spor da dahil olmak üzere tüm egzersizler sırasında kullanılan ATP depolarının doldurulmasına yardım eder. Bu sayede, yaptığınız egzersizlerin çok daha verimli olmasını sağlar.

Antrenman sırasında sağladığı bu ve bunun gibi pek çok fayda ile ön plana çıkmaktadır. Tüm bunlara ek olarak, özellikle kürek, yüksek atlama, tenis gibi efor gerektiren sporlarda performans artışı sağladığına dair bulgular mevcuttur.

Kreatin Kullanımı

Kreatini etkili bir şekilde kullanabilmek için öncelikle vücuttaki kreatin depolarının tamamlanması gerekmektedir. Kreatin yükleme adı verilen bu aşamada, egzersiz rutininize bağlı olarak 5 ile 7 gün arasında, günlük 20 gram kreatin alınması önerilmektedir. Kreatin yükleme aşamasında alınan günlük 20 gramın tek seferde değil, gün içerisinde yayılarak tüketilmesi tavsiye edilmektedir.

Kreatin yükleme aşaması tamamlandıktan sonra, günlük olarak bir servis tüketim yeterlidir. 3 ile 5 gram arasında değişen bir servis egzersiz performansınızı artırmanıza ve olumlu sonuçlar alabilmenize yeterli olacaktır.

Bazı sporcular yükleme dönemini atlamayı da tercih edebilmektedir. Eğer yükleme yapmak istemezseniz, günlük olarak 3 ile 5 gram arasında kreatin alarak depolarınızı daha uzun sürede doldurabilirsiniz. Böylesi bir durumda, kreatin yüklemesinin tamamlanması ve supplementten tam etki alınması için yaklaşık bir aylık süre geçmesi gerekmektedir. Yükleme tamamlandıktan sonra, koruma aşaması adı verilen evrede kreatinden en iyi şekilde yararlanmak mümkün olmaktadır.

Yapılan araştırmalarda, kreatinin yüksek glisemik indekse sahip olan karbonhidratlarla birlikte tüketilmesi halinde daha etkili olduğu görülmektedir. Bu nedenle, pek çok sporcu kreatini meyve suları ile birlikte tüketmektedir. Özellikle, düşük karbonhidrat aldığınız bir beslenme düzeniniz bulunuyorsa, üzüm suyu ve benzeri bir meyve suyu ile kreatin tüketebilirsiniz. Bununla birlikte, doğrudan su veya süt ile karıştırarak da kreatin kullanabilirsiniz.

Bununla birlikte, kırmızı et kreatinin ana kaynağı olarak belirtilmektedir. Beslenmenizde kırmızı et ağırlıklı bir menü bulunuyorsa, supplement alımındaki dozu düşürebilirsiniz.

Kreatin Kullanımı Hakkında

Kreatin, bugün en çok kullanılan supplementlerin başında gelmektedir. Özellikle spor performansı üzerinde azımsanmayacak kadar yoğun bir etkiye sahiptir.
Özellikle belirli bir yaşı geçmiş olan sporcularda, yaşa bağlı olan kas kaybının azaltılmasında olumlu etkileri olduğu gözlemlenmiştir.

Aynı zamanda kilo verirken kas kaybı yaşamak istemeyen sporcular tarafından da kullanılmaktadır. Kaslarda su tutması sayesinde, kas kaybı yaşamadan yağ yakımını maksimum seviyeye çıkmaktadır.

Öellikle atletizm, kürek ve anaerobik egzersizler gibi yoğun enerji gerektiren egzersizlerde oldukça olumlu sonuçlar vermektedir. Bu sporlarla ilgilenen atletler, spor performanslarını yükseltmek adına kreatinden yararlanmaktadır.

Kreatin, özellikle kırmızı et ağırlıklı bir beslenme rutinine sahip olmayan sporcular tarafından kullanılmaktadır. Eğer günlük olarak yüksek miktarlarda kırmızı et tüketimine sahip bir diyetiniz varsa, az miktarda kreatin kullanmak sizin için yeterli olabilir. Ancak, kırmızı et ağırlıklı beslenmiyor veya vejeteryan bir diyete sahipseniz, vücut geliştirme de dahil olmak üzere pek çok spor dalında performansınızı artırmak adına ihtiyaç duyabilirsiniz.
 

Kreatin Yararları

Vücudun ihtiyaç duyduğu enerjiyi sağlar: Özellikle yoğun egzersiz ve fiziksel aktivite sırasında vücudunuzun ihtiyaç duyduğu enerjinin büyük kısmı kreatin depolarından karşılanmaktadır. Direnç egzersizleri yapan, efor gerektiren sporlarla uğraşan pek çok sporcunun kreatinden yararlandığı bilinmektedir.

  • Vücut kimyasallarını düzenler: Yapılan araştırmalar, ürün kullanımının vücuttaki kimyasal reaksiyonları düzenlediği, doğal olarak salgılanan kimyasalların etkisini arttırdığını ortaya çıkarmıştır.
  • Spor performansını destekler: Spor performansını desteklemek için alınan en popüler supplementlerden biri olarak gösterilmektedir. Özellikle, doğru formülize edilmiş kreatin sayesinde çok daha yoğun egzersizler yapılabilmektedir.
  • Nörolojik rahatsızlıklara karşı etkilidir: Doktor gözetiminde uygun dozlarda kullanılan kreatinin pek çok nörolojik rahatsızlığa karşı etkili olduğuna dair bulgular bulunmaktadır. Bu konu ile ilgili araştırmalar devam etmektedir.
  • Metabolizma hızını artırır: Metabolizma hızını ve kalori yakımını artırması nedeniyle kimi zaman yağ yakıcı supplement olarak da adlandırılmaktadır. Düzenli kreatin kullanımı ve doğru egzersiz rutini ile vücudun gün boyu yaktığı kalori miktarı artırılabilmektedir.

Özellikle düzenli spor yapan, her seviyeden sporcu için oldukça etkili ve özel bir supplement olarak bilinmektedir. Doğru kullanılması halinde başta yukarıdaki etkiler olmak üzere, daha pek çok konuda fayda sağladığı gözlemlenmiştir.

Kreatin Kullanımının Zararları

Kretin, çok uzun süreden beri sporcular tarafından kullanılan ve üzerinde yoğun araştırmalar yapılan bir supplement olarak bilinmektedir. Ağırlıklı olarak monohidrat formu üzerinde klinik testler yapılan kreatin bileşiğinin herhangi bir zararı bulunmamaktadır.

Ancak, olması gereken dozdan daha yüksek dozlarda tüketilmesi, servis önerilerinin aşılması halinde mide bulantısı ve karın ağrısı gibi yan etkiler görülebilmektedir. Bu nedenle, kullandığınız kreatin üzerinde bulunan servis önerilerine uymanız ve gereken dozdan daha fazla almamanız tavsiye edilmektedir.

Kreatin ile Yağ Yakımı

Kreatin kullanımı ile birlikte yapacağınız direnç egzersizleri, metabolizma hızınızın artmasına destek olacak, bu sayede yağ yakımını hızlandıracaktır. Bununla birlikte, kreatinin antrenman yoğunluğunu artırmak konusundaki katkıları nedeniyle, egzersiz sırasında kalori yakımınızı da kolaylıkla daha üst seviyelere taşımanız mümkün olmaktadır.

Kreatin, yağ yakımı sırasında, özellikle kaslarda bulunan suyu daha verimli şekilde kullanmaya ve tutmaya yardımcı olmaktadır. Bu özelliği sayesinde, yağ yakımı esnasında kas kaybı minimuma inmektedir. Pek çok sporcu definasyon döneminde kreatinden destek almaktadır.

Doğru beslenme ve antrenman programı ile birlikte kullanılması durumunda, kreatinin dolaylı yoldan yağ yakımına katkı sağladığı bilinmektedir. Ancak, doğrudan yağ yakıcı bir supplement olarak değerlendirilmesi yanlıştır.

En İyi Kreatin Ürünleri

Kreatin, her ne kadar faydalı ve sporcular tarafından sık kullanılan bir supplement olsa da en yüksek faydayı elde etmek için mutlaka doğru ürünü seçmeniz gerekmektedir. Özellikle, ağır spor yapan sporcuların kreatin depolarını tamamlamak adına mutlaka saf formda bulunan kreatinler kullanması önerilmektedir.

Ürün seçimi sırasında dikkat edilmesi gereken ilk nokta kullanacağınız kreatinin formu olmalıdır. Kreatin monohidrat, en yaygın ve verimli form olarak bilinmektedir.

İçeriği düzgün olmayan ve katkı maddesi içeren kreatinlerin kullanımı tavsiye edilmemektedir.

Bunlara ek olarak, kreatini daha rahat tüketebilmek adına aromasız ürünleri tercih edebilirsiniz. Diğer supplementlerinizle veya herhangi bir meyve suyuyla kolayca tüketebileceğiniz Mysupplement kreatin çeşitleri ile direnç egzersizlerinden en iyi sonucu alabilirsiniz.

Kreatin Fiyatları
 

Kreatin fiyatları, ürünün içeriğine, formuna ve miktarına bağlı olarak değişmektedir. En yaygın kullanılan kreatin monohidrat, genellikle en uygun fiyatlı supplement seçeneklerinden biri olarak gösterilmektedir.

Kaliteli kreatin kullanımı kısa ve uzun vadede çok daha etkili sonuçlar almanıza yardım edecektir. Mysupplement’te bulacağınız farklı kreatin seçenekleri ile spor performansınızı bütçenizi zorlamadan artırabilirsiniz!


Kreatin Sık Sorunlanlar

Kreatinin ana amacı kasların egzersiz esnasında ihtiyaç duyduğu enerjiyi sağlamak olarak belirtilmektedir. Özellikle, yüksek yoğunlukta egzersiz yapan sporcular için kreatin oldukça yüksek önem taşır. 

Kreatin, sporcular tarafından en sık kullanılan supplementlerin başında gelmektedir. Bu supplement, sadece ileri seviye sporcular değil, spor performansını yükseltmek isteyen herkes tarafından kullanılabilmektedir.

Toz formdaki kreatini protein tozu, BCAA veya mass gainer gibi diğer supplementler ile karıştırarak tüketebilirsiniz. Aromasız kreatinleri doğrudan diğer supplementlerle tüketmek kimi zaman etkisi üzerinde de olumlu sonuçlar doğurmaktadır. 

Kreatin, spor sırasında daha iyi sonuç almak, kas gelişimini artırmak ve yüksek performans elde etmek isteyen sporcular için önerilen supplementler arasında gösterilmektedir.

Kreatin kullanımı ve vücuda olan faydaları üzerinde birçok araştırma yapılmaya devam etmektedir. Bu supplement, özellikle düzenli kullanımda performans artışından kas dokusunun onarımına kadar pek çok farklı konuda katkı sağlamaktadır. 

Kreatin, özel bir tıbbi sorunu bulunmayan herkes için güvenli bir supplement olarak bilinir. Herhangi bir yan etkisi veya zararı bulunmamaktadır.

Kreatin yağ yakıcı supplementlerden biri gibi görülüyor olsa da yağ yakımı ile doğrudan bağlantısı bulunmamaktadır.

Mysupplement kreatin gibi %100 saf formda kreatin içeren ve bir serviste yüksek oranda kreatin alımı sağlayan ürünlerin tercih edilmesi, spor performansınızın çok daha iyi seviyelere ulaşmasına yardım edecektir.   
%100 güvenilir
Etiket bilgilerinin %100 doğru olduğunu
taahhüt ederiz.
En yüksek kalite
Ham maddelerimizi Avrupa’daki en büyük sporcu besinleri üreticilerinden temin ediyoruz.
Üretim
Üretim kalitesini garanti edebilmek için ürünlerimizi fason olarak değil kendi tesislerimizde üretiyoruz.
Ürün desteği
Aldığın ürünler ile ilgili bize kolayca ulaşabilir ve merak ettiklerinizi uzman ekibimize sorabilirsiniz.